مشاهده اخبار

برای نخستین بار و به میزبانی منطقه9 شهری انجام شد؛ تقدیر از هیات های دوستدار محیط زیست شهر تهران با همکاری مشترک اداره کل محیط زیست و سازمان بسیج مستضعفین شهرداری تهران برگزار شد


مراسم تقدیر از هیات های مذهبی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با حضور رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران، شهردار منطقه۹، مدیران شهری و برگزیدگان هیات های سبز مذهبی شهر تهران به میزبانی منطقه خلاق و نوآور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، مراسم تقدیر از هیات های سبز مذهبی مناطق ۲۲گانه شهر تهران که بواسطه رعایت مباحث محیط زیستی در ایام ماه محرم توسط اداره های محیط زیست مناطق ۲۲گانه شهری انتخاب شده بودند،توسط مدیران ارشد شهری و میزبانی منطقه۹ برگزار شد.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران: تعامل با هیات های مذهبی راهی برای فرهنگ سازی پیرامون مباحث محیط زیستی
زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران به اقدامات پسندیده محیط زیستی شهرداری تهران اشاره و بیان کرد: اداره کل محیط زیست معاونت خدمات شهری شهرداری تهران اقدام به ارسال پیام های فرهنگی برای سوگواران در خصوص مسائل محیط زیست کرده که این امر در راستای یکی از اهداف بندگی حق تعالی که استفاده درست از منابع طبیعی و نعمت ها می باشد کمک کند.
وی افزود: بر طبق آمار ها در حوزه پسماند، در ایام محرم استفاده از ظروف یکبار مصرف بیشتر می شودکه خوشبختانه تعامل با هیات های مذهبی سبب می شود تا فرهنگ سازی و آموزش پیرامون مباحث محیط زیست به خوبی انجام شود و سنگ بنای خوبی برای گسترش فرهنگ محیط زیستی نهادینه شده که امید است که این روند در تمام بدنه مجموعه شهری تسری پیدا کند.
شهردار منطقه9: حسینیه ها و تکایای مذهبی عنصری مناسب برای آموزش های محیط زیستی
سید علی مفاخریان شهردار منطقه9 به نگاه آموزشی هیات ها و تکایای مذهبی اشاره کرد و عنوان داشت: در راستای فرهنگ عاشورایی و حفاظت از محیط زیست، با اقدامی بجا و شایسته مقرر شده تا از هیات های مذهبی که در ایام ماه محرم فعالیت کردند، تقدیر و قدردانی شود؛ چراکه حسینیه ها و تکایای مذهبی جایگاه های مناسبی برای آموزش در میان شهروندان هستند.
وی همچنین افزود: استفاده از ظروف بازیافتی که به چرخه طبیعت باز می گردند سبب می شود تا شاهد تجمع ظروف یکبار مصرف در ایامی همانند ماه محرم در سطح شهر و و بروز سیلاب ها در محیط های شهری نباشیم و خوشبختانه بارش های اخیر و مدیریت خوب عوامل خدمات شهری مانع از بروز سیلاب در پایتخت شد.
شهردار منطقه9 در خاتمه بیان داشت: امید است این حرکت شروعی باشد تا در سال های آینده کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف توسط هیات ها را شاهد باشیم که با فرهنگ سازی در تفکیک زباله، محیط زیستی مناسب برای شهروندان فراهم شود.
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران: اجرای دستورالعمل های تدوین شده محیط زیستی الگویی برای سایر شهرها
شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به همکاری دستگاه های ذیربط در طرح اجرایی محیط زیست در هیات های مذهبی گفت: ادارات محیط زیست در مجموعه شهری اقدام به شناخت هیئت های دوستدار محیط زیست کردند و دستورالعمل های محیط زیستی در این راستا تدوین و با حمایت های معاونت خدمات شهری و همکاری سازمان بسیج مستضعفین شهرداری تهران در مناطق شهری به مرحله اجرا درآمد.
وی به موارد اجرایی اشاره و تاکید کرد: مدیریت پسماند شامل کاهش زباله و تفکیک آنها، اصلاح الگوی مصرف انرژی با استفاده از لامپ های کم مصرف و کاهش مصرف آب، بحث آموزشی و مشارکت های مردمی، نصب بنر های آموزشی در مناطق شهری، توزیع کیسه های پارچه ای از جمله موارد ابلاغی بر هیات های مذهبی می باشد که امید است با رعایت موازین محیط زیستی که مصادیق بارز امر به معروف است فتح بابی باشد تا به الگویی برای سایر شهرهای کشور تبدیل شود.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران :آمادگی بسیج شهرداری تهران در گسترش سطح دانش محیط زیستی شهروندان
مجتبی سالک رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران با اشاره به آیات قرآن و روایات پیامبران و ائمه اطهار بیان داشت: اسلام در قرآن همواره بر رعایت حقوق طبیعت و حفظ محیط زیست تاکیدات فراوان داشته و بایست این موضوع را در سطح شهر اجرا کرد.
وی افزود: مقام معظم رهبری بر تعامل بهتر و بیشتر دستگاه های ذیربط و گسترش سطح دانش محیط زیستی نیز تاکید داشته و مجموعه بسیج شهرداری تهران این آمادگی را دارد تا در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت با استفاده از ظرفیت سازمان بسیج در راستای اقدامات محیط زیستی عمل کند.

 

 


print
1398/8/18rating
  نظرات