ادامه مطلب

ادامه مطلب

شهردار منطقه9 در دیدار با نمازگزاران مسجد امام محمد باقر تاکید کرد: افتتاح 15پروژه شهری تا پایان سال جاری در ورودی غربی پایتخت


دیدار مردمی شهردار منطقه9 با نمازگزاران مسجد امام محمد باقر(ع) محله مهرآباد جنوبی، با هدف رفع مشکلات شهروندان و آگاهی از اقدامات انجام شده مجموعه شهری ورودی غربی پایتخت انجام شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان با اعلام این خبر گفت:این مسجد به دلیل اجرای مراسم های ویژه به خصوص در بحث تشییع شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس و برنامه های فرهنگی شاخص، یکی از مساجد تاثیرگذار در منطقه می باشد.
وی با بیان اینکه منطقه9 از جمله مناطقی است که دارای محرومیت تاریخی به لحاظ برخورداری منابع درآمدی و اعتبارات تخصیصی می باشد افزود:بهسازی و بهبود وضعیت ورودی غربی پایتخت مستلزم فعالیت های مداوم، مستمر و همچنین مشارکت شهروندان و همت مجموعه شهری است تا بتوان همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری مبنی بر "تهران شهری برای همه" شهری زیست پذیر را برای شهروندان منطقه ایجاد کرد.
شهردار منطقه9 در ادامه به توقف دو و نیم ساله زیرگذر استاد معین_آزادی اشاره کرد و گفت: تغییر در فضای عملکردی اجرای پروژه و کمبود اعتبارات، اجرای آن را با رکود مواجه کرد که در حال حاضر با پیگیری های متعدد و انتقال دغدغه شهروندان به مدیران ارشد شهری فعالیت مجدد این پروژه آغاز شده است.
وی با اشاره به مراحل پایانی پروژه استاد معین و اتمام معارضات تاسیساتی تصریح کرد: با اتمام پروژه زیرگذر استادمعین_ آزادی اتصال دو منطقه9 و2 میسر می شود و زمینه رونق اقتصادی و شرایط بهتر کسب و کار در منطقه فراهم خواهد شد.
مفاخریان با تشکر از ارتش جمهوری اسلامی در خصوص همکاری در اتمام پروژه استاد معین گفت:با برداشته شدن دیوار پادگان جی در انتهای بلوار استاد معین، محور سی متری جی به آن متصل می شودکه امید است با تامین منابع مالی و همکاری سایر نهادهای ذینفع از جمله؛ وزارت دفاع و آموزش و پرورش بتوان پروژه یادگار امام(ره) را نیز به اتمام رساند.
وی به وضعیت ترافیکی میدان فتح و ایجاد سد معبر ناشی از فضای کارگاهی در این قسمت شریانی غرب پایتخت به عنوان یکی از دغدغه های محله مهرآباد اشاره و عنوان کرد: وجود فضای کارگاهی موجود در اطراف میدان فتح بواسطه پروژه ادامه شاخه غربی یادگار امام(ره) که هم اکنون به جهت کمبود اعتبار در حالت رکود است، موجب عدم استفاده از ظرفیت بهینه فضای ورزشی و تفریحی در میدان فتح و ایجاد گره ترافیکی شده است که با ساماندهی فضای کارگاهی می توان استفاده مطلوبی را از فضای موجود و رفع ترافیک در راستای رفع دغدغه شهروندان محله مهرآباد فراهم کرد.
شهردار منطقه9 همچنین با اشاره به اجرای طرح های ابتکاری نظیر طرح 3شنبه تا 3شنبه در حوزه نگهداشت محوری در محلات منطقه اذعان داشت: حضور مستمر معاونت های اجرایی از جمله؛ خدمات شهری، فنی و عمرانی، ترافیکی و تیم های عملیاتی در محلات اجرای طرح 3شنبه تا 3شنبه، به برطرف شدن مشکلات نگهداشت در محلات کمک کرد که البته با مشارکت مردم و همکاری کسبه و نیروی انتظامی نظم و انضباط ویژه ای برقرار شد.
وی به وجود مشکلات زیست محیطی از جمله مقابله با حیوانات موذی نظیر موش به عنوان معضل محلات مناطق شهری اشاره کرد و بیان داشت: با مشارکت شهروندان و جدا سازی پسماند های تر و خشک از یکدیگر و پرهیز از ریختن مواد غذایی در انهار می توان با این آفت محیط های شهری مقابله کرد که در این راستا در ماه آینده طرح های ضربتی برای مبارزه با موش ها و حیوانات موذی در دست اقدام است.
شهردار منطقه9 در خصوص بازار روز و میدان میوه و تره بار اظهارداشت: مجموعه شهری در محله مهرآباد با کمبود زمین مواجه است که در صورت ارائه فضایی مناسب با تامین پارکینگ و رفع مباحث ترافیکی، بازار روز در این محله راه اندازی خواهد شد.
وی به ایجاد بورس و برند لوازم خانگی در منطقه9 اشاره و بیان کرد: در محور زرند با رایزنی های انجام شده و مشارکت اتحادیه ها امکان احداث بورس لوازم خانگی وجود دارد که همین امر موجب توسعه کسب و کار و رونق اقتصادی در قسمت غربی پایتخت خواهد شد.
مفاخریان در خاتمه تاکید کرد:تاکنون52 پروژه شهری در منطقه9 افتتاح شده و 15 پروژه دیگر نیز مد نظر است، که از جمله آنها نورپردازی دائمی برج آزادی به شیوه نوین با هدف تقویت ظرفیت گردشگری در منطقه است که به حول الهی به زودی با حضور مسئولین شهری افتتاح خواهد شد.

شایان ذکر است شهردار منطقه9 به همراه مدیران شهری در دیدار با نمازگزاران مسجد امام محمد باقر(ع) محله مهرآباد ضمن گزارش اقدامات مجموعه شهری منطقه9 به رفع مشکلات شهروندان محله پنج پرداخت.

 

 

 

 


print
1397/9/12rating
  نظرات