ادامه مطلب

ادامه مطلب

اجرای ویژه برنامه های سلامت محور در منطقه9

همزمان با آغاز هفته معلول ویژه برنامه های سلامت محور باعناوین مختلف در منطقه 9 اجرا می شود.


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 شهناز رمضانعلی مدیر اداره سلامت با بیان این خبر افزود: معلولیت به منزله پدیده ای زیستی و اجتماعی، واقعیتی است که تمام جوامع صرف نظر از میزان توسعه یافتگی، اعم از کشورهای صنعتی و غیر صنعتی با آن مواجه هستند. ارزیابی فضاهای عمومی با توجه به نیازهای افراد دارای معلولیت و برنامه ریزی برای استفاده از آن، یکی از ضروریات هر جامعه ای است. مناسب سازی فضاهای شهری برای تمامی عابرین پیاده با هرگونه نیاز خاص از جمله رویکردهای عدالت محور در برنامه ریزی و مدیریت شهری معاصر محسوب می شود.

وی افزود:  شهر سالم را می توان شهری دانست که شهروندان بتوانند از کلیه خدمات آن جامعه بهره مند شوند. لذا فضاهای شهری می بایستی بستری باشند برای بهره مندی کلیه گروههای خاص از جمله افراد دارای معلولیت، چرا که در غیر این صورت، دسترسی، تحرک و استفاده از امکانات و خدمات برای جامعه هدف با دشواری رو به رو می گردد.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری چنین روزی تقویت نقش معلولین شهر تهران ، جلب مشارکت اجتماعی شهروندان دارای معلولیت و سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه معلولین ، حمایت از مطالبه گری شهروندان دارای معلولیت و نیازهای ویژه در حوزه های گوناگون مدیریت شهری ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص قانون حقوق افراد دارای معلولیت و  فعالیتهای کانون معلولین محلات ، حمایت طلبی در حوزه دسترس پذیری شهر برای تمامی شهروندان.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا و به مناسبت گرامی داشت روز معلول ویژه برنامه های اجرایی شامل : برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت معلولیت برای معلولین و خانواده های معلولین در سطح محلات حضور دبیر منطقه ای کانون در جشن ازدواج معلولان در برج میلاد- حضور اعضای فعال کانون معلولان منطقه در ویژه برنامه سازمان بهزیستی برگزاری نشست صمیمی دبیران منطقه ای کانون معلولان و NGO های فعال در حوزه معلولان با حوزه مدیریت شهری (معاون امور اجتماعی و فرهنگی، معاون فنی و عمرانی، معاون شهرسازی، معاون خدمات شهری و معاون حمل و نقل و ترافیک)- تور تفریحی یک روزه ویژه دبیران کانون معلولان محلات - برگزاری نشست دبیران کانون معلولان محلات با معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با حوزه معلولان و تقدیر و تجلیل از دبیران فعال - شناسایی دو خانواده دارای سه عضو معلول - بازدید و دیدار معاون اجتماعی، مدیر اداره سلامت از خانواده های دارای معلول اجرای گفتگو در شهر در چهار شنبه معلولان - نمایش دستاوردهای افراد دارای معلولیت با محوریت کانون های محلات در ساختمانهای اصلی شهرداری های مناطق، نواحی و سراهای محلات اجرای تئاتر معلولان در مدارس در یکی از مدارس ابتدایی سطح منطقه با مشارکت و همکاری اداره آموزش شهروندی منطقه اجرا می شود.

print
1397/9/11rating
  نظرات