ادامه مطلب

ادامه مطلب

به مناسبت روز جهانی سالمند برگزار شد؛ اجرای بیش از 10 عنوان برنامه سلامت محور در ورودی غربی پایتخت

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 از برگزاری بیش از 10 عنوان برنامه سلامت محور همزمان با روز جهانی سالمند خبر داد.


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران؛ شهریار رشید علیپور معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 ضمن اعلام این مطلب افزود: سالخوردگی جمعیت را باید یک موفقیت بهداشتی و وجود سالمندان را نعمتی از نعمات بی شمار پروردگار محسوب کرد، سالمندان ذخایر با ارزشی هستند که باید اقدامات لازم برای برخورداری بهینه از خردمندی و کاردانی آنان در خانواده و جامعه به عمل آید. در این راستا و به منظور پاسداشت مقام این شهروندان ارشد، اول اکتبر(نهم مهر ماه) هر سال با عنوان روز جهانی سالمند نامگذاری شده است.

علیپور تصریح کرد: نقش محوری، فروغ‏ بخشی، صفا آوری، هدایت و ارشاد، تجمع و الفت است كه در وجود سالمندان نهفته است. پس اگر بزرگترها در فامیل و خانواده، چراغ روشنی ‏بخش و محور وحدت و همدلی و عامل انس و ارتباط و رفت و آمدهای خانوادگی ‏اند، باید این جایگاه، محفوظ بماند و مورد حراست و تقویت قرار گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 با اشاره به دغدغه های سالمندان گفت: جای سالمندان، پیش از آنكه در «آسایشگاه»ها و «سرای سالمندان» باشد، كانون گرم و بامحبت خانه ‏هاست، تا چراغ خانه روشن بماند و محور تجمع و الفت افراد گردند. و از اندیشه آنان نیز استفاده شود. بالاخره آنان، حاصل یك عمر، تجربه و چشیدن سرد و گرم روزگارند و می ‏توانند «مشاور» خوبی در تصمیم‏ گیریهای زندگی باشند.

وی در تشریح ویژه برنامه های روز جهانی سالمند گفت: برگزاری مسابقات سالمندی، برگزاری کارگاه آموزشی با همکاری انجمن آلزایمر ایران، عیادت از سالمندان محلات، دیدار با سالمندان پیشکسوت و نخبه در رشته های گوناگون فرهنگی و ورزشی، اهدا شاخه گل به سالمندان در سطح بوستان ها و معابر، برگزاری تورهای گردشگری، بازدید از سراهای سالمندان از جمله برنامه هایی بود که در این هفته برگزار شد.

print
1397/7/14rating
  نظرات