ادامه مطلب

ادامه مطلب

در راستای گسترش فرهنگ حمل و نقل پاک؛ راه اندازی خانه های دوچرخه در پایگاه یکم شکاری


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه9 از راه اندازی خانه های دوچرخه در پایگاه یکم شکاری در راستای جلب مشارکت های اجتماعی شهروندان و بهره مندی از ظرفیت های منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9،فرزاد فرهادیان با بیان این مطلب گفت:معضلات و مشکلات فعلی پایتخت از قبیل آلودگی هوا،ترافیک و مواردی از این قبیل را می توان با بکارگیری راهکارهای فرهنگی مرتفع کرد که یکی از راه های برون رفت از ترافیک شهر تهران ایجاد فرهنگ استفاده از دوچرخه به عنوان یک مدل حمل و نقل پاک می باشدکه این مهم با طراحی و اجرای برنامه های خلاقانه و شناسایی و بهره مندی از ظرفیت های محلی منطقه میسر خواهد شد.
وی افزود: از این رو با توجه به پتانسیل های موجود در پایگاه یکم شکاری معاونت حمل ونقل وترافیک منطقه9 اقدام به تجهیز مجدد 5 خانه دوچرخه و تعمیر 250 دستگاه دوچرخه و بازسازی پیست دوچرخه سواری پایگاه یکم شکاری به متراژ 13700 متر کرد.
فرهادیان در خاتمه با اشاره به این که اقدامات فرهنگی زود بازده نیستند تصریح کرد:نهادینه شدن فرهنگ استفاده از دوچرخه و ایجاد حمل و نقل پاک در میان شهروندان، مستلزم کار و تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیری است که نتایج آن پس از چند سال محقق می شود.

 

 

 

print
1397/5/15rating
  نظرات