ادامه مطلب

ادامه مطلب

شهردار منطقه 9 : صدور گواهی ها و پروانه ساختمانی آسان تر می شود


شهردار منطقه 9 در جلسه بررسی چالش های دفاتر خدمات الکترونیک که با حضور مدیرعامل موسسه فناوران، معاون شهرسازی و معماری و مسئولان دفاتر منطقه برگزار شد، گفت: با اصلاح بعضی فرآیندها در سامانه شهرسازی در زمان کمتری گواهی ها و پروانه های ساختمانی صادر می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، سیدعلی مفاخریان در این جلسه با اشاره روند صدور گواهی ها و پروانه های ساختمانی اظهار داشت: خوشبختانه در این خصوص عملکرد خوبی داشته ایم و میانگین زمان صدور مجوزها و گواهی ها کمتر و کمتر می شود.
وی افزود: نفس کار در کاهش زمان صدور بسیار خوب است و شهروندان به راحتی می توانند مجوزها و گواهی های لازم را دریافت کنند.
شهردار منطقه 9 با تاکید بر اصلاح فرایندها و حذف گردش کارهای اضافه نیز گفت: با توجه به زمان فعلی که جهت صدور پایانکار و پروانه صرف می شود بطور قطع نقصی در کار وجود دارد که می توان با اصلاح آن رضایتمندی بیشتر مردم را حاصل کنیم.
وی ادامه داد: در این بخش هنوز جای کار داریم و با توجه به حجم مراجعه کنندگان به شهرداری در خصوص اخذ پروانه و گواهی ها باید اقدامات لازم صورت گیرد.
مفاخریان با بیان اینکه در حوزه شهرسازی نیاز به آموزش شهروندان داریم نیز گفت: دفاتر خدمات الکترونیک شهر می توانند نقش ویژه ای در این راستا ایفا کنند تا در وقت و هزینه شهروندان صرفه جویی و از ترددهای غیر ضرور خودداری شود.
همچنین محمدباقر دشتگرد مدیرعامل موسسه فناوران ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و تعامل بین شهرداری منطقه و دفاتر خدمات الکترونیک گفت: سرعت معاونت شهرسازی منطقه در صدور گواهی و پروانه بسیار خوب است.
وی افزود: اگر رویه های جاری مناطق اصلاح شود نیز زمان صدور مجوزها و گواهی بهتر از گذشته خواهد شد.
دشتگرد ادامه داد: در بحث جواز و گواهی ها باید سهم دخالت ذینفعان و شهرداری تا به نتیجه رسیدن آن مشخص و با بررسی تمامی جوانب مشکلات رفع شود.
وی اظهار داشت: در حال حاضر گزارش گیری و آماری که سامانه در راستای میانگین زمان صدور گواهی و پروانه می دهد، درست نیست و این مشکل با توجه به پرونده هایی که از سال ها پیش رسوب زمانی نموده پیش می آید و نیاز به اصلاح در فرایندها از سوی اداره کل تدوین ضوابط دارد.
مدیرعامل سازمان فناوران با بیان اینکه حدود 76 درصدها پرونده ها در کارتابل برگشت پرونده زمانبر می شود نیز گفت: با وحدت رویه بین مناطق و دفاتر خدمات الکترونیک مشکلات موجود حل خواهد شد.
وی تاکید کرد: اشکالات زیربنایی در سامانه شهرسازی داریم و لازم است که اداره کل تدوین ضوابط در بحث آمارگیری تجدید نظر لازم را انجام دهد.
در ادامه مسعود شبابانی معاون شهرسازی و معماری منطقه 9 نیز ضمن ارائه گزارشی از روند زمانی صدور پروانه و گواهی گفت: خوشبختانه تعامل خوبی با دفاتر خدمات الکترونیک داریم و ارتباط سازنده و مثبتی برقرار شده است.
وی با اشاره به اینکه این جلسه سومین نشستی است که در سالجاری در خصوص کاهش زمان صدور پروانه و گواهی با دفاتر داشته ایم تا مشکلات موجود را حل و فصل کنیم نیز اظهار داشت: با توجه به تعداد فعالیت های منطقه و دفاتر انتظار داریم که زمان موجود در صدور پروانه و گواهی کاهش یابد.
معاون شهردار منطقه 9 تاکید کرد: با توجه به رویکردی که در سال جاری دنبال می کنیم به دنبال کاهش زمان صدور پروانه و گواهی های ساختمانی هستیم.
شبابانی ادامه داد: جهت رفع مشکلات و حذف موانع مابین ادارات شهرسازی منطقه و دفاتر اقدامات ارزشمندی اجرایی شده ولی مواردی نیز وجود دارد که باید توجه بیشتری به آنها شود.
وی خاطرنشان کرد: ارتقا تعاملات فی مابین شهرسازی منطقه و دفاتر خدمات الکترونیک و تشریک مساعی در روند خدمت رسانی به شهروندان موثر است و می توانیم رضایت ساکنین این بخش از پایتخت را بیش از پیش فراهم کنیم.

print
1397/5/7rating
  نظرات