راهنمای استفاده از پرتال منطقه

راهنمای استفاد از پرتال منطقه

ساب پرتال منطقه 9 مجموعه ای از خدمات ، اطلاعات و... با هدف رضایت و رفاه شهروندان ، با آدرس region9.tehran.ir قابل دسترسی است .
در صفحه اول پرتال کلیدهای میانبر اصلی شامل : راهنمای مراجعین ، مدیران شهری ، راهنمای استفاده از پرتال، نواحی ، اطلاعات شهری ، ارتباط با ما ،  تعبیه شده است . کافیست روی هر کدام از کلیدها کلیک نمائیدو اطلاعات مورد نظر خود را در هر بخش مشاهده کنید.
با زدن دکمه فلش در زیر کلیدها و یا اسکرول موس ، صفحه اصلی پرتال باز میشود.
نوار اصلی شامل : صفحه اصلی -سیمای منطقه 9 - شهرداری منطقه - مدیران شهری - نواحی و محلات - تابلوی راهنمای شهرسازی  و ارتباط با ما است .
در کنار منو امکان جستجوی ساده فراهم شده است . کلید واژه مورد نظر را وارد کرده و جستجو را ادامه دهید.

معرفی پرتال

تاریخچه پرتال

 با توجه به مصوبه نود و هشتمین جلسه شورای معاونان  در خصوص وضعیت حضور شهرداری تهران و واحدهای تابعه آن در فضای مجازی اینترنت و بمنظور یکپارچه سازی اطلاعات و خدمات الکترونیک، در جهت ایجاد ارزش افزوده  برای کاربران و فراهم ساختن امکان ارائه اطلاعات بخش های مختلف شهرداری به شهروندان و دسترسی راحت تر و سریعتر آنها به اطلاعات و خدمات مختلف  شهرداری منطقه 9 نیز تصمیم بر آن گرفت در جهت تحقق این اهداف ،اولین ساب پورتال خود را در سال  1385  راه اندازی کند.


چشم انداز پرتال

پرتال منطقه 9 در سال 1399 پرتالی است امن ، پرمخاطب ، پویا ، به روز ، منطبق بر آخرین الزامات ذینفعان، با رویکرد شهرداری الکترونیک و شهروند الکترونیک

ماموریت پرتال

اطلاع رسانی ، گزارش دهی عملکرد ، راهنمایی ، معرفی ، آموزش ،  بسترسازی برای پرداخت امن ، ارائه خدمات شهرداری وایجاد بانک اطلاعات شهری منطقه، در فضای الکترونیکی با هدف کاهش سفرهای شهری

ویژگی های پرتال منطقه 9

  • طراحی صفحات مبتنی بر متون و اطلاعات : اساس طراحی و چیدمان صفحات این پرتال ، با تاکید بر اطلاعات صفحه انجام شده و از به کار بردن تصاویر اضافی و رنگ بندی های نامتناسب خودداری شده است. متون صفحات بر اساس کلمات کلیدی بهینه سازی شده و سعی بر این دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب خود قرار دهد.
  • جلوگیری از ارتفاع نامتناسب صفحات : در صفحاتی که حاوی متون بسیار بلند و یا تصاویر با ارتفاع بالاتر از 900 پیکسل می باشند ، سعی بر این بوده که با استفاده از ابزارهایی نظیر تب های عمودی و افقی باز شونده از اسکرول بیش از اندازه صفحه جلوگیری شود، بنا بر این محتوا های بلند دسته بندی موضوعی شده و هر بخش با عنوان موضوعی در یک تب قرار گرفته است. استفاده از صفحات مرتبط : ساختار صفحات به گونه ای طراحی شده است که 70 درصد عرض صفحه را محتوا و متن اصلی و 30 درصد باقی مانده به پیوندهای مرتبط با صفحه اختصاص یافته است، این مهم با تکیه بر اصل گردش کاربر در محتواهای مرتبط، انجام شده و در صورت عدم ارائه اطلاعات مفید کاربر می تواند پیشنهادهای محتوایی دیگری با صفحه مورد نظر خود داشته باشد.
  • یکسان سازی ساختار محتوایی : در بهینه سازی پرتال شهرداری سعی نموده ایم تا ساختار محتوایی و رنگ بندی و سایز تصاویر تمامی صفحات به صورت یکسان باشد ، همچنین کلیه صفحات در ساختاری منسجم به کاربر ارائه شود.
  • در کلیه صفحات ، فرم نظرسنجی محتوایی قرارداده شده است تا مسئولین راهبری پرتال با ارزیابی رای های داده شده به محتوای یک صفحه و دریافت بازخورد های لازم به بهبود مستمر محتوای ارائه شده بپردازند.
  • طراحی نسخه موبایل و تبلت : با توجه به فراگیر شدن تلفن های هوشمند و انواع تبلت در سال های اخیر، پرتال شهرداری منطقه 9 بر اساس آخرین متد برنامه نویسی و کاملا واکنشگرا طراحی شده است. سایز بندی فونت ها و تصاویر در صفحات به گونه ای است که بتوان این پرتال را در تلفن های هوشمند و تبلت ها به آسانی و با نمایش بهتر مشاهده کرد.
  • به منظور گنجاندن تعداد بیشتری از آیتم های صفحات در منوی اصلی و سهولت دسترسی کاربران به صفحات ، منوها به صورت دو ستونه و مگامنو طراحی گردیده است.
  • نقشه سایت در صفحات مادر هر دسته از منوهای اصلی، قرار داده شده است، همچنین فهرست صفحات فعال برای سهولت کاربران به دسترسی به نقشه سایت در یک صفحه مجزا ایجاد شده و درک ساختار پرتال منطقه را برای کاربران بیش از بیش آسان تر می سازد.
  •